Wellness – moda czy zdrowy rozsądek?

0
330

Życie w harmonii ze swoim organizmem sprawia, iż w człowieku budzi się uczucie satysfakcji. Jak  odreagować ciężki dzień w pracy? Nie zaszkodzi z pewnością odrobina wysiłku fizycznego, który doda energii, relaksacyjna kąpiel, masaż, świeczki zapachowe.  Gdy do tego dołączymy odpowiednią dietę, bogatą w witaminy, potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, efektem z pewnością będzie dobre samopoczucie, zarówno ciała jak i duszy.Przyjrzyjmy się więc poszczególnym elementom składających się na wellness.

Brakuje Ci energii? Najwyraźniej potrzebujesz odrobiny wysiłku fizycznego. Spróbuj fitnessu – te ćwiczenia wspaniale poprawiają nastrój.

Fitness
Pojęcie definiowane w różny sposób, mające jedną myśl przewodnią, która mówi o osiągnięciu maksymalnej sprawności fizycznej, poprzez różne formy ruchowe. Podczas treningu nasze mięśnie zostają pobudzone do pracy a komórki dotlenione. Następuje proces spalania podskórnej tkanki tłuszczowej. Wpływa to korzystnie na naszą kondycję, a organizm w miarę wykonywania ćwiczeń, staje się wytrzymalszy i sprawniejszy. Gimnastyka jest bardzo ważna dla organizmu, gdyż eliminuje prawie całkowicie napięcie mięśniowe i stres. Obok fitnessu modnym pojęciem jest aerobic. Czym on jest? Jak podaje definicja, ćwiczenia „aerobowe” (inaczej mówiąc: tlenowe) mają prowadzić do skoordynowania układów krążenia i oddychania w taki sposób, by uniknąć okresów niedotlenienia organizmu. W Polsce zauważamy dynamiczny rozwój branży fitness, co sugeruje, że społeczeństwo podąża w dobrym kierunku, by być fit.

Joga

System ten wywodzi się z Indii i ukazuje powiązania między ciałem, umysłem, świadomością i duchem. Na jogę składają się zasadniczo poznanie wewnętrzne, zewnętrzne oraz duchowe. Joga wydaje się być lekarstwem na wszystko, bóle głowy, pleców, zwalcza bezsenność, pomaga radzić sobie ze stresem. Joga rozwija poczucie zjednoczenia człowieka z naturą, człowieka z człowiekiem oraz człowieka za Stwórcą. Joga wydaje się być prawdziwym remedium na bóle głowy, pleców, bezsenność, stres.

Dieta
Mówiąc o wellness, nie można zapomnieć, iż nieodzownym elementem dobrego samopoczucia jest odpowiednio dostosowana dieta. Organizm ludzki potrzebuje wielu składników odżywczych, dzięki którym będzie mógł funkcjonować bez zastrzeżeń. Niestety w dobie rozwoju modyfikacji genetycznej żywności, do organizmu dostają się ogromne ilości toksyn, które odkładają się na ścianach jelita cienkiego, zmniejszając powierzchnie wchłaniania dla składników odżywczych. Jak sobie z tym radzić? Problem ten dotyczy właściwie każdego człowieka, sposobem na pozbycie się toksyn z organizmu jest picie dużej ilości niegazowanej wody mineralnej oraz przyjmowanie skondensowanych ilości błonnika, który „sprząta” jelita. Ważnymi elementami każdej diety jest  różnorodność i rozsądne dawkowanie ilości pokarmu. Jeśli dotyka nas problem nadwagi, dieta powinna zostać dobierana do indywidualnych potrzeb i pozostawać dodatkiem do opieki dietetyka. Na rynku pojawiają się nowe firmy zajmujące się szeroko rozumianą branżą wellness. Jedną z takich firm jest Herbalife, która zajmuje się doradztwem w zakresie pielęgnacji cery oraz zdrowego odżywiania. Warto więc również zwracać uwagę na to, co spożywamy.  Wellnes, czyli zdrowy styl życia, staje się coraz bardziej popularny. Moda czy może zdrowy rozsądek? Jeśli moda, to z pewnością jedna z najbardziej rozsądnych ostatnich lat, jeśli zdrowy rozsądek, to znak, że społeczeństwo w miarę rozwoju coraz bardziej ceni sobie życie i zauważa jakim jest dla niego darem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here